Banka Çağrı Merkezi Maaşları

Bulunduğumuz yılda gelişen hizmet sektörü ile birlikte her sektörde bir sorun ile karşılaştığınızda çağrı merkezi personelleri ile iletişime geçiyoruz şikayetlerimizi iletiyoruz.

Banka çağrı merkezlerine günün her saati ulaşmak mümkündür. Herhangi bir sorunda bilgi almak isteyen müşteriler telefonlarından istedikleri vakitte çağrı merkezi personellerine ulaşıp bilgi alabilirler. Her sektörün artık çağrı merkezi departmanı bulunmaktadır. Firmalar kendi çağrı merkezlerini ya da anlaşmalı çağrı merkezleri ile çalışıyor birçok sayıda personel çalışmaktadır. 

Çağrı merkezi departmanında çalışan personellerin maaşına gelecek olursak maaşlar personelin çalışma saati ve statüsüne göre değişebiliyor. Normal olarak çağrı merkezi çalışanlarının maaşları asgari ücretin %20 ile %30 un üstünde olduğu bilinmekte. Yani yaklaşık olarak aylık 1300 TL – 1600 TL arasında değişmektedir. Çağrı merkezi personelin çalıştığı firmaya göre de değişiyor. Ayrıca çağrı merkezi departmanında amir olarak çalışan personellerin maaşları ise 2.000 TL ile 2.500 TL arasında olduğu biliniyor. 

Prim Sistemi 

Personellerin ayrıca prim sistemi bulunmaktadır. Prim alabilmeleri için ise şöyle çağrı merkezi personellerinin toplamda örnek olarak 2000 kişi ile konuştukları düşünülürse belirtilen gün sayısında buna ek olarak konuştuğu kişi sayısına göre prim almaktadırlar. Yani örnek verirsek 1300 TL maaş alan personel aylık çağrı kotası 1500 olursa. Personel bu sayıyı aşıp 2000 müşteri ile iletişime geçerse kişi başına 0,20 kuruş almaktadır. 300 TL daha fazla maaş alacaktır. 

Çağrı merkezinde çalışan personellerin maaşları; yol masrafı, yemek ücreti vb. sebeplerden dolayı da farklılık olabilir. Çalıştığı firma bunları karşılıyor ise değişebilir. Mesai saatleri de çalışan için önemlidir.

Çağrı merkezi departmanında çalışan personelin ek olarak kaç saat çalıştığı ve gece saatlerinde çalıştığı gibi faktörler de maaşlarına ek gelir olarak eklenmesi maaş değişikliğinde rol oynamaktadır. 

 

Ne Düşünüyorsun?

0 Puan
Başarılı Başarısız

Total votes: 0

0 Başarılı

Upvotes percentage: 0.000000%

0 Başarısız

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Masası Önerileri ve Aydınlatma

Kafalar Bilal’i Ağlattı!