Vuu! Havalı Hastası Oldum! HAHA! Yarıldım Vayy Canına! Vaay! Güzelmiş Bune Lağğn!

Bitcoin (BTC) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

BERLIN, GERMANY - FEBRUARY 15: In this photo illustration model Bitcoins standing in front of Dollar bills on February 15, 2016 in Berlin, Germany. (Photo Illustration by Thomas Trutschel/Photothek via Getty Images)

Bitcoin Nedir?

Bitcoin (BTC) her koşulda herkese anlık ödeme sunan bir ülkeye veya kişiye ait olmayan kriptolu para birimidir. Satoshi Nakamoto tarafından 2009’da üretilmeye başlayan Bitcoin sanal dünya parasıdır. Bitcoinler satın alınabilir, satılabilir veya diğer para birimlerine dönüştürülebilir. Bitcoin gizlilik ve anonimlik açısından önemli bir para birimidir. Hiç bir şekilde güvenliğinizi tehdit edecek kişisel bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmaz. İnsanlar Bitcoin işlemlerini yapabilmek için gizli anahtarları vardır ve o anahtarlarla işlemlerini rahatça yapabilir.

Bitcoin kişiden kişiye (P2P) aktarılabilir. Aracıya ihtiyaç duymaz. Bunun yanında internette para birimi olarak Bitcoin kullanan sitelerle alış veriş yapabilirsiniz.

Bitcoin sanal para olduğu için istediğimiz kadar çoğaltamayabiliyoruz. Ama dijital para birimlerinin artmasıda bitcoinin hızlıca artmasına engel olabilir.

Merkezi olmayan bu para birimi global bankaları korkutuyor. Çünkü Bitcoin her hangi bir kişiye ya da kuruma ait değildir. Üstelik bu para birimi tamamıyla özgürdür çünkü parayı bir amaç olmaktan çıkararak bir araç olarak değerlendirmemize yarıyor.

Bitcoin Nasıl Üretilir?

Bitcoin üretebilmek için mining (madencilik) yapmamız gerekmektedir. Ancak günlük hayatta kullandığımız makineler ile Bitcoin üretmek pek de işe yaramaz zaten genellikle devası GPU ve CPU güce sahip makineler ile üretiliyor. Siz Bitcoin yerine daha alt seviyedeki altcoin madeni yapabilirsiniz daha sonra Altcoin’leri ise Bitcoin’ e dönüştürebilirsiniz.

 Bitcoin Ne İşe Yarar?

Bitcoin ile bitcoin uyumlu satış sitelerinden online alış veriş yapabilirsiniz. Bunun yanında çeşitli exchange (döviz) sitelerinden de bitcoinlerinizi istediğiniz kura dönüştürebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsun?

0 Puan
Başarılı Başarısız

Total votes: 0

0 Başarılı

Upvotes percentage: 0.000000%

0 Başarısız

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanları Zombiye Dönüştüren Uyuşturucu Flakka

Dünyanın En Hızlı İnternetiyle CS:GO Oynamak!