ChromeBook Nedir ? Windows ve Mac OS’dan farkı Nelerdir ?

Chromebook’lar çıkalı uzun yıllar oldu fakat hiçbir zaman windows ve mac os bilgisayarların önüne geçemedi. Chromebook’lar genel olarak teknolojiyle pek ilgisi olmayan bir bilgisayar türü diye akıllarda iz bırakmıştı. Bu yüzden bu işin ehli olan kişilerin Chromebook’lar hakkında izlenimleri ve Chromebook’ların nasıl rövanşta olabileceğine dair fikirlerine bakalım.

 Chromebook Nedir ?

  Chrome bokları genel olarak internetsiz yapamayan süper hızlı ve uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarları olarak düşünebiliriz. Google’ın Chrome işletim sistemiyle çalışmakla birlikte, taşınması kolay olup istediğimiz yerlere götürebiliriz. Zaten dizüstü bilgisayarın ismi de işletim sisteminden kaynaklı olduğu düşünülebilir. Bilgisayarda bulunan tek program ve aynı zamanda tarayıcı görevi üstlenen Google Chrome’dur. Google Chrome’dan başka her şey internete bağlıyken kullanabileceğimiz uygulamalardan oluşuyor zaten tercih listesinde olmamasının sebeplerinden en önemlisi de bu olsa gerek.

Chromebook’ta her şeyi tarayıcı üzerinden yaptığımız için belli bir hard diski bulunmamaktadır ve sahip olduğumuz tüm bilgiler ve diğer programlar bir bulut sisteminde aktif olarak depolanmaktadır.Bulut sisteminin güzel yanı ise bilgisayarımız ağrızalandığı halde bilgilerimizin kaybolma olasılığı olmamasıdır.

FİYATLARI HAKKINDA

 İlk çıkan Chromebook’ların fiyatları 300 dolar ile 400 dolar arasında değişmektedir. O dönemlerde, internet erişimine zorunlu olmadan istediğimiz çoğu şeyi yapabileceğimiz Windows dizüstü bilgisayarlar bulunduğu için Chromebook’lar pek tercih edilmemişti. Daha sonradan 400 dolar fazla olduğunu anladığı ve bu yüzden pek satılmadığı için Samsung ile Google firmaları anlaşarak 250 dolara Samsung Chromebook’lar satışa sunuldu.

 

Ne Düşünüyorsun?

0 Puan
Başarılı Başarısız

Total votes: 0

0 Başarılı

Upvotes percentage: 0.000000%

0 Başarısız

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DRONE NEDİR ?

Google’da Etkili Arama Nasıl Yapılır ?